Wdrażamy nowe technologie

dla branży renowacji rurociągów metodami bezwykopowymi

2006 r.

  • Zostaje uruchomiona produkcja pierwszych wykładzin rękawowych CIPP zarówno z włókna szklanego jak i z włókniny poliestrowej o strukturze filcowej przeznaczonych do sieci bezciśnieniowych, do utwardzania parą/wodą.

2010 r.

  • Rozpoczęcie produkcji pierwszych wykładzin rękawowych CIPP z włókna szklanego przeznaczonych do sieci bezciśnieniowych, do utwardzania promieniowaniem UV.

2018 r.

  • POliner Sp. z o.o. rozpoczyna współpracę z MAZUR Sp. z o.o.
  • Uruchomienie produkcji paneli cienkościennych GRP do renowacji studni/komór kanalizacyjnych.

2019 r.

  • Otwarcie laboratorium badawczego w Różyńcu.

2021 r.

  • Rozpoczęcie kompleksowej produkcji wykładzin rękawowych CIPP zarówno z włókna szklanego jak i z włókniny poliestrowej o strukturze filcowej przeznaczonych do ciśnieniowych sieci wodociągowych, do utwardzania promieniami UV, UV-LED i termicznie.
  • Następuje połączenie POliner i MAZUR w jedną spółkę.

Głównym przedmiotem naszej działalności jest produkcja wykładzin rękawowych CIPP (ang. Cured in Place Pipe) do bezwykopowej renowacji sieci grawitacyjnych, ciśnieniowych i wodociągowych. Jesteśmy jednym z trzech w Europie i jedynym w Polsce producentem zarówno wykładzin z włókna szklanego jak również z włókniny poliestrowej o strukturze filcowej. Produkujemy wykładziny rękawowe CIPP w zakresie średnic DN150 – DN1800 przeznaczone do sieci o kształtach kołowych i niekołowych. Nasza oferta obejmuje również wykładziny na specjalne zamówienie – „rękawy szyte na miarę” z tzw. traperem, które stosuje się w przypadku zmiany średnicy przewodu. Dysponując dwiema liniami produkcyjnymi, znajdującymi się w Grzywnie i w Świeciu (woj. kujawsko – pomorskie), mamy możliwość szybkiego reagowania i optymalizacji czasu dostawy w zależności od miejsca realizacji prac. Poza Polską nasze wykładziny były instalowane w takich krajach, jak: Estonia, Finlandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Rumunia, Niemcy i Czechy.

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę techniczną, wyspecjalizowanych przez lata specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościom są gwarantem jakości produkowanych wykładzin rękawowych.

Prowadzimy działalność badawczo-rozwojową w zakresie wdrażania nowych technologii z zakresu produkcji materiałów kompozytowych do renowacji sieci w branży technologii bezwykopowej.

Laboratorium POliner Sp. z o.o. prowadzi badania w zakresie oznaczania właściwości przy zginaniu oraz oznaczania właściwej sztywności obwodowej systemów przewodów rurowych o różnych średnicach oraz próbek płaskich zapewniając wymaganą jakość realizowanych badań i dostarczając rzetelne, wiarygodne wyniki prowadzonych badań.

Naszą misją jest zapewnienie wysokiej jakości wyrobów z uwzględnieniem występujących w naszej działalności aspektów środowiskowych, z jednoczesnym przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Szczególnie istotne znaczenie ma dla nas minimalizacja negatywnego wpływu procesów produkcyjnych na środowisko, a nade wszystko zapobieganie powstawaniu wszelkich zanieczyszczeń wiążących się z naszą działalnością.

Zintegrowany System Zarządzania

 

Jakość, Środowisko, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy

Prowadzimy działalność w zakresie wdrażania nowych technologii oraz wykonywania produktów kompozytowych dla branży renowacji rurociągów metodami bezwykopowymi. Nasączamy rękawy filcowe oraz kompozytowe mieszankami żywicznymi. Produkujemy krótkie serie kompozytowych wyrobów budowlanych.

Posiadamy certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001.

Nasz zakład produkcyjny znajduje się w strefie przemysłowej przy autostradzie A4.

W POliner Sp. z o.o. stosujemy Zintegrowany System Zarządzania. Głównym celem  działalności i rozwoju firmy jest zaspokojenie potrzeb i wymagań naszych klientów, poprzez zapewnienie wysokiej jakości produkowanych wyrobów, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz spełnieniu najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska naturalnego, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka występującego w realizowanych procesach i maksymalnym wykorzystaniu szans.

Przesłanie wynikające z założonych celów strategicznych wymaga stałego zaangażowania wszystkich pracowników spółki w rozwój ZSZ. Wysoka świadomość pracowników i zapewnione środki dla realizacji celów jakościowych, środowiskowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy to podstawa ciągłego doskonalenia wyników procesów oraz skuteczności ZSZ. Przyczynia się to również do zapobiegania wypadkom przy pracy oraz zanieczyszczeniom w środowisku.

Potwierdzeniem działań zgodnych z normami są uzyskane certyfikaty:

  • PN-EN ISO 9001:2015 – Zarządzanie Jakością,
  • PN-EN ISO 14001:2015 – Zarządzanie Środowiskiem,
  • PN- ISO 45001:2018 – Zarządzanie Bezpieczeństwem i higieną pracy.

Nasze referencje
i certyfikaty


Zaufali nam